Denizli’de Şişecam'a bağlı Denizli Cam Sanayi'nde toplu iş sözleşmesi toplantısında işçiler ve işveren masadan anlaşma sağlanamadan kalkınca Çimse-İş, grev kararı aldı. Çimse-İş grev kararını ilan ettiğinde, Şişecam yetkilileri, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yaptığı bildiride ise sendikanın grev için belirlenen tarihi 7 Temmuz olarak açıkladı, toplu iş sözleşmesi süreci halen devam ettiği bildirildi.

İŞÇİLER GREVİ AFİŞ ASARAK DUYURDULAR

Sendikanın kararı, dün Denizli Cam Fabrikası'nda çalışanlar tarafından afiş asarak ilan etti. Denizli Cam Fabrikası içinde yürüyüş yapan işçiler slogan atarak grev kararı aldıklarını bildirdi.

6 OTURUMDA ANLAŞMA SAĞLANAMADI

Çimse-İş Sendikası’nın Denizli Şube Başkanı Yakup Çetin, Denizli Cam Fabrikası’nda toplu iş sözleşmesi toplantısı yaptığı 6 oturumun sonucunda anlaşmaya varılamadığını belirterek, şöyle dedi;

Denizli Cam, toplu iş sözleşmesi toplantısında 6 oturum yapılmasına rağmen anlaşmayı sağlayamadık. 20 Haziran grev kararını Denizli Cam Fabrikası’nda bu yüzden ilan ettik. İşveren ile işçiler her zaman masada bu işi sonlandırmak istiyoruz. Bizim belirttiğimiz ücret fazla değil. Çalışanların hakları geriye dönüş olmaması için elimizden gelen yapıyoruz.