Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Halk Sebze Geliyor' Açıklaması Fiyatları Yarıya Düşürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Halk ekmek gibi, halk sebze geliyor' ifadesinden sonra fırsatçılar fiyatları büyük oranda indirdi. 15 liraya satılan patlıcanın fiyatı 1 günde 5 liraya kadar düştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Halk Sebze Geliyor' Açıklaması Fiyatları Yarıya Düşürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Albayrak, enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra sebze ve meyve fiyatlarında oynanan fırsatçılığı eleştirerek, gerekli hamlelerin atılacağı ifade edilmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak , Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Çalıştayı'nda 'Fırsatçılıkla hareket eden birilerinin milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz.' şeklinde konuşarak belediyelerin ilerleyen hafta sebze-meyve satışlarının başlayacağını belirtişti.

FİYATLAR YARIYA DÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Albayrak'ın fahiş fiyatlar karşısında gerekli hamlelerin yapılacağını duyurmasından sonra pazarda fiyatlar büyük oranda düştü. Birden düşen sebze-meyve fiyatları, daha önce uygulanan zamların itirafı niteliğinde oldu.

PATLICAN 15 LİRADAN 5 LİRAYA İNDİ

Kara kışı ve Antalya'da meydana gelen hortumu bahane olarak iler sürerek patlıcanın fiyatını 15 liraya yükselten fırsatçılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Pazardaki bu fiyatlara ayar çekme kararı aldık. Gerekirse bu adımları atacağız. Vatandaşımıza sağlıklı ucuz ürün vermeye çalışacağız. Belediyelerde ekmek uygulamasına benzer çalışmayı sebze-meyvede de yapabiliriz' ifadesinden sonra fiyatı 5 liraya kadar indirdi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri