Geçtiğimiz akşam ayrı iş kollarından esnaf ve işletmeciler iftar sofrasında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 180 gün süreyle izlenecek yol haritasını esnaf için düzenlemenin yer aldığını bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ahilik sistemini koruyun. Sıkıntılarınızın çözümü için yanınızdayım, işinizi büyütün." dile getirdi.

"İŞLETMECİLER EKONOMİNİN ZEMİNİNİ OLUŞTURMAKTADIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ahilik geleneği uymayanı aranızdan çıkarın. Sıkıntılarınızın çözümü için buradayım ve ben sizin yanınızdayım." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın esnafın Türkçe tabela hakkında hassas olması gerektiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği iftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2.5 milyon esnaf ve işletmecinin sevindirecek haberler verdi.

"İşletmeciler ekonominin zeminini oluşturmaktadır." diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işleri büyütmelerini, teşviklerden faydalanmaları hakkında esnafa cesaret verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal dayanışma temeli olan işletmeciden ahilik sistemini korumalarını istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alakalı bakanlıkların 180 gün sürecek yol haritası bazında çalışmalarının devam ettiğini bildirerek, "İşletmecilerimiz her daim bizimle oldu. İşletmeciye yönelik düzenleme de yer alıyor. İşletme kurun, büyütün. Hükümet de önünüzü açmak için elinden geleni her şeyi verecektir." söyledi.