Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Darbe Girişimi sene dönümünde uluslararası ve ülkemizin önde gelen şirket yöneticileri ile bir araya gelmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toplam 4 trilyon doları yönetmekte olan küresel firmalarının yöneticilerine, 15 Temmuz'dan bu tarafa yaşananı anlatıp, "Ülkemiz güvenilir bir yer, gelin yatırımlarınızı yapmakta çekinmeyin" mesajını iş adamlarına söyleyecek.

DEV FİRMALAR KATILACAK

TOBB ve YASED iş ortaklığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleştirilecek ‘Uluslararası İş Dünyası Toplantısı’na 350 firma temsilcisinin katılım sağlaması bekleniyor. Listede, Bank of China, Bauhaus, Benetton, Chine Energy, Coca Cola, Facebook, General Electric, Google, Hewlett Packard, IBM, Koç, Mercedes, Motorola, Microsoft, Nike, Pepsi, Cisco, Socar, Siemens, Toyota, Tofaş, Vodafone gibi sektörlerinin önünde gelen isimlerinden temsilci ve yöneticilerin katılım sağlayacak.

YATIRIM YAPMAK BASİTLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uluslararası yatırımcılar ile istişare toplantılarında ülkemizde darbe girişimine inat yatırımların basitleştirmek amacıyla hayata geçirilmiş olan tedbir, vergi teşviki ve desteklerini anlatılması beklenmekte. Özellik ile yatırımların alanlara göre teşvik ve desteklerin cazibeli hale getirileceği, sanayi ve teknoloji yatırımlarının uzun zamanda firmalara sağladığı geliri göstereceği duyumu alındı.

YATIRIMDA YENİ ATAK

Ülkemizin istikrarda kalıcı bir hal getirmiş olan referandumun ardından ekonomide başlayan bahar havasının yatırımlarda da kendinden söz ettirmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen günlerde 3,5 milyar dolarlık yatırımın müjdesini duyurmuştu.