Çiftçilerin Yüzünü Güldürecek Haber Geldi! Destek Ödemeleri Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere altı kalemde daha destek ödemelerinin yapılacağını açıkladı. Neredeyse 651 milyon TL destek ödemesi, bugün saat 18.00’den sonra çiftçilerin hesaplarına yatırılacak.

Çiftçilerin Yüzünü Güldürecek Haber Geldi! Destek Ödemeleri Başlıyor

Çiftçilerin Yüzünü Güldürecek Haber Geldi! Destek Ödemeleri Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, yazılı açıklamasında, fark ödemeleri çerçevesinde yapılacak 'Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat Baklagil, Dane Mısır Fark Ödemeleri ile Mazot Gübre Alan Bazlı Gelir Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği ve Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği' ödemeleriyle alakalı bilgi aktardı.

Neredeyse 651 milyon TL destek ödemelerinin bugün 18.00'dan sonra çiftçilerin hesaplarına yatırılacağı aktarıldı.

Bakan Pakdemirli sağlanacak destek ödemelerini 'Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği kapsamında 45.523 üreticimize, 484 miyon, Hububat Baklagil Fark Ödemesi Desteği kapsamında 35.330 üreticimize, 112,5 milyon, Dane Mısır Fark Ödemesi Desteği Kapsamında 11.347 üreticimize, 41 milyon, Mazot Gübre Alan Bazlı Gelir Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği Ve Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği kapsamında ise 2.838 üreticimize 13,5 milyon TL şeklindedir. Tüm üreticilerimize hayırlı, bereketli olsun.' ifadeleriyle açıkladı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR