Maliye Bakanı Naci Ağbal, katılım sağladığı bir televizyonda yayınlanan programda çalışan personele yaptıkları kreş yardımının 300 liraya kadar olan bölümünden vergi alınmayacağını söyledi.

BAYRAMDA DA VERGİ BORÇLARI İNTERNETTEN ÖDENEBİLİR

Hiç kimse vergi dairesine gelmek zorunluluğu yok. İnternet ortamında başvurularında bayram tatili yok. Halk bayram boyunca içeride de vergi ve kurum borcunu internetten yatırabilir. Vatandaşlar genel anlamda müracatını son günlere bırakıyorlar. Haziran ayında tekrardan yapılandırma ayı. Vatandaşlarımız başvurularını yapmaları sağlanacak ama ödemeyi Temmuz ayının sonuna kadar yapabilirler. 30 Haziran'a kadar kesin kanunun getirdiği şartlardan faydalanmak için başvurularını yapsın, ödemeleri için 1 ay zamanları bulunuyor. Bu arada vergi daireleri gece 12.00'de kadar açık oluyor. Dikkatli halde bekliyoruz. Genellikle vergi dairelerimizi, Bakanlığımız mükelleflerimizin hizmetine sunuldu.

KREŞ PARALARI GELİR VERGİSİNDE SAYILMAYACAK

Vatandaşlar çocuklarını dışarı yerine kreşe gönderiyorsa biz bakanlıklar olarak sayıyı ifadesini söyledik. İş veren eğer ki çalışana öderse biz kazanç vergisini almıyoruz. Bu sayede hem çalışanlarımız bakımından çocukları kreşe göndermesini destekler halde olacağız hem de iş veren için desteklemiş oluyoruz. Tasarıyı meclise gönderdikten sonra açıklamalarda bulunulacak.