Side'de tatilini yapan tatilcilerden Hasan Demirbağ, bu hoş olmayan bir görüntü ve bu Side’ye yakışmıyor, koku sebebi ile sabah vakitlerinde denizde yüzemediklerine değindi.

YAYILAN KOKUDAN HERKES RAHATSIZ

Antalya, Manavgat'ın ünlü tatil merkezi Side'nin oteller alanında yer bulan, vatandaşların ve turistlerin kullanımına sunulan Batı Plajı'nda aşağı yukarı 1 aydır koku problemi yaşanıyor.

Yağmur suyunun tahliye kanalında denizde bulunması yani denizin birkaç metre uzağında yer alan ağzından çıkan sular kumsalın üzerinden akıp deniz ile buluşurken, çevreye yayılan koku ise yerli ve yabancı turistleri rahatsız ediyor. Rengi gri olan suyun nereden kaynaklandığı ile alakalı yetkili kurumlar aracılığıyla araştırmalar başladı.

TATİLE GELENLER DENİZE GİREMİYOR

Side'ye geleli bir hafta olan Hasan Demirbağ, bu olayın Side'ye zarar verdiğini bildirerek, koku nedeni ile özellikle sabah saatlerinde denizde yüzemediklerini söyledi. Akan su ise insan sağlığını etki edebileceğine değinen Hasan Demirbağ, "Şimdi burada görülen kanalizasyon akıntısı direkt olarak denize akmakta. İnsanlar burada çocukları ile tatil yapıyor. Bunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Bu Side’ye de ve Manavgat'a da hiç yakışmıyor. Yöneticilerin derhal bu işe bir çözüm bulması gerekmekte." diye konuştu.