Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, katma değer servis aboneliğiyle alakalı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafınca yapmış olduğu düzenleme ile alakalı, kullanıcı abonenin tarafınca onay verilmesi ispatlanmadığı sürece sorumluluğun işletmeci tarafından verileceğini söyleyerek, "Belirtilen kurallar ışığında uygun gerçekleştirilemeyen abonelik bağlamında ücretlerin iadesi hükmü altına alındı." ifadesini dile getirdi. Geçtiğimiz günden itibaren yürürlükte olan düzenleme kapsamında isteğimiz dışında olan aboneliklerde verdiğimiz para aboneye geri verilecek.

GEÇTİĞİMİZ GÜN TÜİK RAPORUNDA

Türkiye İstatistik Kurumu yani TÜİK’in raporunda yer aldığına göre, bu senenin Mayıs ayında ülkemizde toplam ithalatın geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre yüzde 21,7 yükselerek 20 milyar 923 milyon doları buldu.

Bu sayının, 2 milyar 928 milyon dolarlık kısmında enerji ithalatı adı verilerek özetleyen, "mineralli yakıt, mineralli yağ ile bunların damıtılması sırasında ele geçirilen mallarda, bitümenli madde ile mineralli mumlar" oluşturduğu belirlendi.

Mayıs ayında 2 milyon 567 bin 313 ton ham Petrol ithali gerçekleştirildi. Bu sayede ham Petrol  ithalatının geçen senenin aynı döneminde kıyas ile yüzde 22,8 arttırıldı. Geçtiğimiz senenin Mayıs ayı içerisinde toplam 2 milyon 89 bin 646 ton ham petrol ithali gerçekleştirilmişti.