İTO Başkanı İbrahim Çağlar, bu sabah, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi.


İBRAHİM EFENDİ'Yİ OYNADI

Çağlar'ın cenaze töreni yarın yapılacak. Ünlü dizinin çekimlerinin yapıldığı Kocaeli'ne giden İbrahim Çağlar, Dersaadet Ticaret Odası'nın kuruluşunun çekildiği sahnede rol aldı. Çağlar, dizide, İbrahim Efendi rolünü kendisi oynadı. Dün çekimleri yapılan dizinin haftaya yayımlanacağı öğrenildi.

Dizinin yapımcılarından Yusuf Esenkal, Hürriyet'e yaptığı açıklamada "Sabah 10:00'da sete geliyor. Kendi getirdiği kahvaltılık börek çörekle set ekibi oyuncularla birlikte kahvaltı yapıp sohbet ediyor. Akşama kadar çekimleri sürüyor. çocuğu, eşi ve torunuyla geldi. Çok neşeli ve mutluydu. çok önem veriyordu İTO'nun anlatılacak olmasına sahnelerinin bazı cümlelerini kendi düzenlemişti, çok heyecanlanıyordu."

YARDIMCISI, ÇAĞLAR'I ANLATTI

İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın ise acı bir kayıp yaşadıklarını belirterek, İTO Başkanı İbrahim Çağlar'ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Dün gece saat 01.00 gibi eşi ile beraberken kalp krizi geçirdiğini ve hastaneye kaldırıldığını anlatan Kalsın, şu bilgileri verdi:

"Hastanede bir müdahale yapılıyor, ana kalp damarlarından birisinin tıkalı olduğu tespit ediliyor. Anjiyo müdahalesi ile stent takılıyor. Biz de hastaneye saat 02.30 civarı intikal ettik, yeniden bir anjiyo ihtimalinden bahsedildi. 72 saat kadar müşahade altında tutulacağı söylendi ve biz de heyecanla kendisinin sıhhatine kavuşmasını bekledik. Ancak ne yazık ki sabah 6 civarında İbrahim Çağlar Başkanımız Hakkın rahmetine yürüdü.