Dolar - Arjantin Pezosu kuru 16.48 oranına artarak zamanın en üst düzey oranı gördü. Arjantin piyasası, gelişmekte olan devlet kurlarında günü boyunca yaşanan alışverişin biriktirilen yansıması akşam saatlerinde ki başlangıcında gerilemenin etkisi büyük oldu.

DEVLET PAYINDAKİ YÜK ARTTI

Değer kaybedişinde ki bir farklı neden ise MSCI’ın endekslerinin devlet paylarının yükünün çoğaltılması. Teknik oranların parçalanması ile kısa zamanda Arjantin Pezosu heyecanının da artış düşünülüyor.

OYNAK SÜRECE GİREBİLİR

Nomura’nın konu hakkında ki hazırladığı raporda, döviz girişlerinin eşitliği son aylarda daha az destekleme oranına düştüğünü ve yerel carry trade işleminin daha oynak bir sürecin içine sokulabileceğini bildirdi.

BREXİT’İN TOPLANTILARI DÜN BAŞLAMIŞTI

Ekonomi analizcileri, Brexit toplantılarının bugün başladığını söyleyerek, toplantıların sterlin - dolar ve avro - dolar paritesinin yönü üstünde etkisi olacağını dile getirdi.

AÇIKLAMALAR PİYASANIN ODAK NOKTASINI DEĞİŞTİREBİLİR

İçinde bulunduğumuz hafta boyunca Brexit toplantılarının ardı sıra jeopolitik büyümeler ile Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası üyelerinin bilanço azalma ve faiz yükseltme süreciyle alakalı vereceği demeçlerin piyasanın odak noktasında olduğunu belirtiyor.