ASELSAN ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret Anonim Sirketi ile bir araya gelerek kendi aralarında komando askeri modernizasyonu elektro optik programlarının ulaştırabilmek için 40.4 milyon dolar ve 128.1 milyon TL tutarında ki sözleşmede karar kılınarak imzalandı.

KAP'a verilen açıklamada teslimat 2018'de gerçekleşecek. İmza atılan sözleşmenin iki firmanın da kârını pozitif anlamda etkileyeceği söylendi.

STM SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİK VE TİCARET A.Ş.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na sistem mühendisliği, teknik destek, proje yönetimi, teknoloji transferi, lojistik destek hizmetleri; görevleri yapmak adına Savunma Sanayii İcra Komitesi neticesi ile 1991 senesinde temeli atıldı.

ASELSAN

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin iletişim ihtiyaçlarının milli olanaklar ile karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na ait bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin %84,58'i TSKGV'ye aittir, ,3'lük kısım ise Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.
Türkiye'nin en büyük savunma elektroniği kurumu olan ASELSAN; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ihtiyaç makamlarının, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını oluşturabilecek çok büyük bir ürün kataloğu sahip bulunuyor.