Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Demiryol – İş Sendikası Malatya Şubesi’nce düzenlediği sendika iftarında, Elazığ - Malatya arasına yüksek hızlı tren rayları için demiryolu demosetlerini döşeneceğini dile getirdi.

MALATYA, ELAZIĞ VE DİYARBAKIR YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİ İHALEYE AÇILACAK

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ''Malatya - Elazığ ve Elazığ - Diyarbakır yüksek hızlı tren projesini de 2017’de ihaleye çıkarılacak. İnşallah, yüksek hızlı treni Diyarbakır’a kadar götürmüş olacağızmızdan mutluluk ve şeref duyuyoruz.'' dile getirdi.

HORASAN VE AĞRI ARASINA DA YÜKSEK HIZLI TREN YAPILACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise, Erzurum’a bağlı Horosan ilçesinden başlayarak Ağrı’yı tren hattıyla bağlayacaklarını dile getirdi.

ANA KORİDORDAN ANA AĞA BAĞLANACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,''İlleri bu ağa bağlamak adına Ağrı’yı da İnşallah Horasan üstünden ana koridora ana ağa bağlamış olacağız. İlk Bakü – Tiflis - Kars demir yolunun yapılacağı daha sonra Kars – Iğdır - Nahçıvan’ın yapılması ve devamında da Horasan ve Ağrı’nın yapılması, belli bir sırayla devam edecek demiştik.'' ifadelerini basına duyurdu.