Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Brent Petrol Ne Kadar?

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 40,34 dolardan alıcı buluyor.

Brent Petrol Ne Kadar?

Brent Petrol Ne Kadar?

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 40,34 dolardan alıcı buluyor.

Geçtiğimiz gün 39,75 dolara kadar yükselen Brent petrolün varili, günü 39,57 dolar düzeyinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.36 itibariyle kapanışa kıyasla % 1,94 artarak 40,34 dolardan alıcı buldu. Aynı anlarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varil fiyatı 37,87 dolardan işlem gördü.

Küresel piyasalar, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC harici bir takım üretici ülkeler tarafından önümüzdeki hafta düzenlenmesi istenen toplantıya odaklanırken, toplantıdan petrol üretimindeki kesintinin uzatılması kararı çıkması isteniyor.

Diğer taraftan, Amerikan Petrol Enstitüsü (API) aracılığıyla açıklanan verilere bakıldığında, geçtiğimiz hafta neredeyse 500 bin varil azalan ABD ticari ham petrol stokları da petrol fiyatlarının artışına katkısı oluyor.

Bu arada, İran'ın, Venezuela'ya yolladığı beşinci ve son petrol yüklü tankerin Venezuela kara sularına girdiği duyuruldu.

Brent petrolde teknik açıdan 40,54 ile 40,95 dolar aralığının mukavemet, 40,13 ve 39,72 dolar aralığının da destek noktası olarak takip edilebileceği belirtiliyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR