Sosyal Güvenlik Kurumuna borç yaparak 7020 sayılı kanun doğrultusunda peşin ödemeyi kabul eden vatandaşlar için 05.09.2017 olan son ödeme tarihi 02.10.2017 tarihine kadar uzatıldı.

SGK Gaziantep İl Müdürü Mehmet Uzun, söz konusu mesele ile ilgili yaptığı açıklamada, SGK borçlarını 7020 sayılı yasa doğrultusunda peşin ödemeyi tercih eden vatandaşların bu fırsatı değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

SGK’DAN EMEKLİLİK AÇIKLAMASI

Diğer yandan, Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, çalışmayan anneler ve ev hanımlarının da artık emekli olabileceklerini söyledi. Nacar, söz konusu durum hakkında dava açtıklarını ve davayı kazandıklarını ifade ederek ‘Yargıtay bu karara onay verirse ülkedeki annelerde herhangi bir işte çalışmadan kaldığı ikametgah zamanlarına bakılarak borçlanma yapabilecekler’ açıklamasını yaptı.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, sosyal güvenlik konusunda ciddi konularda gerekli açıklamaları yaptı. Nacar, evde bulunan anneler ve ev hanımlarına yönelik emeklilik yolunun açılabileceğini ve mahkumların da emekli olabileceği gibi birçok konu hakkında konuşma yaptı.

Nacar, yüzde 40 engeli bulunan insanlara verilen ödemelerin de yüzde 50 yükseltileceğini haber verdi. Bununla birlikte cezaevlerinde bulunan mahkumlarında istekleri dahilinde emekli olabileceklerini söyledi. Nacar, 2018 yılının, sosyal güvenlikte çığır açacağını ifade etti.