Muğla'da bulunan turizmde nam yapmış Bodrum, Ramazan Bayramı'nın başlamasının ardından tatilciler için vazgeçilmez bir liman oldu. İlçenin 3 gün içerisinde 220 bin otomobilin giriş yaptığı bilgisi alındı. Tatilin son bulacağı güne kadar bu sayının 250 bini bulacağı bekleniyor.

BAYRAM İLE BERABER TRAFİKTE DENETİMLERE ARALIK VERİLMEYECEK

Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte Bodrum'a 4 kilometre ötede bulunan Kaynar Mevkii girişinde denetim noktası, düzenli denetleme olarak polis ve jandarma aracılığı ile kontrol yapılırken, Mobese kameraları ilçeye giren otomobillerin kayıt altına alındığı bilgisi geldi.

TATİL SON BULUNCAYA KADAR 250 BİN ARACIN İLÇEYE GELMESİ BEKLENİYOR

Son 24 saat içerisinde Muğla’nın Bodrum ilçesi merkezine 79 bin 661 otomobilin giriş yaptığı söylendi. Bayram tatili başlangıcından bu tarafa geçen süre sebebi ile ilçenin giriş yapan araç rakamı 220 bine geldi. Bu rakamın tatil bitinceye kadar 250 bini bulacağı bildirildi.

2 TEMMUZ’A KADAR 37 BİN 600 UÇAK KALKACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, diğer yönden, havaalanlarında da yoğun bir trafik beklendiklerini ifade ederek, dün itibariyle başlayarak 2 Temmuz’a kadar 7 büyük havaalanında 37 bin 600 uçak iniş ve kalkış yapmasının beklendiğini söyledi.