BKM'den 'Kart Bilgileri Çalındı' İddialarına İlişkin Açıklama

Bankalararası Kart Merkezi, yüz binlerce kart bilgisinin çalındığına yönelik haberlerle ilgili "Zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır" açıklamasında bulundu.

BKM'den 'Kart Bilgileri Çalındı' İddialarına İlişkin Açıklama

BKM'den 'Kart Bilgileri Çalındı' İddialarına İlişkin Açıklama

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Türkiye'de yüz binlerce kredi kartı bilgisinin çalındığı iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

BKM açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Basına yansıyan, Türkiye'de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir.

Banka kartı ve kredi kartları kanun ve yönetmeliklerine göre ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır.

"Gerekli Önlemler Alınıyor"

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm kart çıkaran kuruluşlar, güvenlik hizmetleri ve sahtekarlıkla mücadele eden çözümleriyle kart bilgilerini sıkı bir biçimde korumaya her daim özen göstermektedir. Bu kapsamda, zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır.

Tüm kullanıcılar kart güvenliğiyle ilgili her türlü güncel bilgiye www.bilgiguvende.com adresinden her zaman ulaşabilmektedir."

Türkiye'de 463 bin 378 adet banka ve kredi kartı bilgisinin çalındığı öne sürülmüştü.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR