Bilgisayar oyunu severlerin, ilk çıktığı zaman yüzlerce liraya satın aldığı oyunları bu indirimler süresince bazen yüzde 90’a varan büyük indirimle satın alabiliyor. Haliyle tüm dünyada bu indirimleri dört gözle bekleyen büyük bir kitle var.

İndirim zamanları ise son ana kadar açıklanmadığı bu etkinlikte genellikle Haziran ayı gerçekleşiyor yaz indirimleri bugüne dek başlamamış olması, oyun severlerin her saniye dikkatli beklemesine sebep oluyordu. Birden fazla internet sitesi ve oyun dünyası içerisinde yer alan bireyler Steam indirimlerini başlangıç zamanına dair tahmin ve duyum paylaşmıştı. Bu gergin günün bekleyişini ise dün akşam saatlerinde PayPal son verdi.

PAYPAL AÇIK VERDİ

Steam ile ortaklığında çalışan PayPal’ın açık ettiği bilgi doğru olma ihtimalinin çok fazla yüksek olmasına rağmen herkes Valve’den de bir açıklama bekledi. Bu doğrulama ise erkenden verildi. Steam açıklamasında bir Valve yetkilisi konuştu, Paypal’ın ortaya çıkardığı tarihin kabul ederek doğru olduğunu söyleyerek Steam indiriminin 22 Haziran’da saat 20:00’de başlayacağını bildirdi.  Yalnız Oruç tutanların ise kendilerini indirimlere kaptırıp iftarı ihmal etmeyin