Berat Albayrak'tan Önemli Açıklma! Türkiye Başarıya İlerliyor

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, konuk olduğu programda perol ve doğalgaz kaynakları hakkında önemli bilgiler verdi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamada ‘Yerli ve milli kaynakların arama çalışmaları için yatırımları arttıracağız. Ülkemizin milli kaynaklarını elde etmesi ve başka ülkelere bağımlılığını azaltan bir Türkiye yolunda ilerlemesi lazım.’ ifadelerini kullandı.

İLK YERLİ GÜNEŞ PANELİ OPROJESİ

Albayrak, Enerji Bakanlığında oluşturacak birçok proje olduğunu belirterek, 2018 yılı bitimine kadar ilk milli güneş panellerini devreye sokacaklarını haber verdi. Türkiye’nin, dünya ülkelerine güneş panelleri göndereceğini söyleyen Bakan Albayrak katıldığı programda önemli açıklamalara değindi.

TÜRKİYE BAŞARIYA DOĞRU İLERLİYOR

Petrol ve doğalgaz kaynaklarının keşfi hakkında ciddi meselelere değinen Albayrak, bu arama çalışmaların eskisinden daha farklı yöntemlerle devam ettirileceğini söyledi. Albayrak bunun yanında ülkenin yerli sondaj gemisini elde edeceğini vurguladı. Tüm bu başarılı hayata geçirilen çalışmaların ardından Türkiye’nin başarıya ulaşacağının müjdesini veren Albayrak, petrol ve doğalgaz keşfinin yalnızca Karadeniz bölgesinde yapılmayacağını, Akdeniz bölgesinde de bu çalışmalara ağırlık verileceğini söyledi.
Albayrak konuşmasına şöyle devam etti: ‘Eski Türkiye’ye nazaran şimdi gerçekleştirdiğimiz çalışmalar yeni başarıların büyük tohumları. Ülkemiz bundan sonrası için üst gelir grubu içerinde yer alıyor.’

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri