Berat Albayrak: Tarihi Rekor Kırdık!

Yeni yılın 2017'den daha verimli bir sene olacağını ifade eden Bakan Berat Albayrak, 2017'de enerji yatırımlarının 42 milyar lirayı gördüğünü belirtti.

Berat Albayrak: Tarihi Rekor Kırdık!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TÜSİAD tarafından hazırlanan "Sürdürülebilir Büyümenin Dinamosu Enerji Sektörü" ile Buluşma Toplantısı'nda yer aldı.

Bakan Albayrak, toplantıda yaptığı konuşmada, 2017'de Milli Enerji ve Maden Politikası bünyesinde yapılan çalışmaları açıkladı, 2018 için verilen hedefler hakkında özel sektör, üniversiteler ve enerji alanındaki araştırma şirketleriyle iş birliği gerçekleştirerek çalışmayı sürdüreceklerini ifade etti.

Bu politikayı uygularken en önemli paydaş ve iş ortağının özel sektör olacağını vurgulayan Berat Albayrak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"2017’yi elektrik üretiminde devreye aldığımız 8 bin 222 megavat ilave kurulu güçle beraber 'yakın dönemin en büyük kapasite artışı' ile kapattık. Üretimde büyük bölümü özel sektöre ait 35 milyar lirayı geçen yatırımın yanında, 7 milyar liralık yatırımla iletim ve dağıtım altyapısında iyileştirme sağladık. Böylece, 42 milyar liralık yatırımla 2017'de Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık."

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR