Akaryakıta çifte zam geldi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS), benzin ve motorinin pompa satış fiyatında 11 kuruş artış olabileceğini haber verdi.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM

PÜİS'in Facebook sayfasından açıkladığı bildiride, "Rafineri çıkış fiyatlarında değişiklik beklendiği için 1 Ağustos 2017 tarihinden geçerli olmak üzere benzin ve motorinin pompa satış fiyatında 11 kuruş artış beklenmektedir" haberini verdi.

İŞTE ZAMLI FİYATLAR...

Benzin fiyatlarındaki artışından sonra İstanbul'da 5 lira 7 kuruştan 5 lira 18 kuruşa, Ankara'da 5 lira 11 kuruştan 5 lira 22 kuruşa, İzmir'de 5 lira 9 kuruştan 5 lira 22 kuruşa çıkacak.

Motorin fiyatlarındaki artışın ardından İstanbul'da 4 lira 43 kuruştan, 4 lira 54 kuruşa, Ankara'da 4 lira 48 kuruştan 4 lira 59 kuruşa, İzmir'de ise 4 lira 46 kuruştan 4 lira 57 kuruşa yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği rakamlar, rekabet ve serbestinden dolayı şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor. Benzinin litresinde en son 5 Mayıs'ta 7 kuruş, motorinin litresinde de aynı gün 10 kuruş indirim yapılmıştı.

"TAVAN FİYAT GERİ DÖNMELİ"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Benzine ve motorine zam yapılmasına bir anlam veremiyorum. Akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geri dönülmeli" dedi.