Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım, basın mensuplarına bildirdiği açıklamalarda, lise ve ilkokulların bitmesi ve ramazan denk geldiğini dile getirerek, tatil canlılığının Ramazan Bayramı içerisinde bugün itibariyle başladığını bildirdi.

OTOBÜS FİRMALARI TOPLAM 260 BİN SEFER YAPACAK

Bu hareketliliği, 3 Temmuz'da sona ermesiyle beklediklerini anlatan Mustafa Yıldırım, Ramazan Bayramı'nı da içine alarak yaklaşık 15 günlük süre boyunca 13 milyon yolcunun taşınabileceğini dile getirdi. Mustafa Yıldırım, "Otobüsler 260 bin sefer yapacaklar ve 600 milyon TL’lik bilet satılacak. Biletlerde büyük ölçüde bitti." diye konuştu.

OTOBÜS FİRMALARI MUTLU

Mustafa Yıldırım, tatil boyunca hedefleri arasında daha fazla yolcu taşınacağını belirterek otobüs firmalarını mutlu ettiğini söyledi.

23 HAZİRAN İTİBARİYLE BAŞLAYACAK

Mustafa Yıldırım, "Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca turizm otobüsleri ile ortak taşıma müsaadesi maalesef 23 Haziran itibarıyla geçerli oldu. Bu tarih biraz daha öne çekilebilir daha fazla sefer yaparız ve millet ulaşım taleplerini yüksek ölçülerde karşılarız." dile getirdi.