Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan Bayramı sebebi ile aşağı yukarı 15 milyona yakın vatandaşların yolda olduğunu bildirerek, “Vatandaşlar için Ramazan Bayramında sevdiğine ve akrabalarına daha rahat ulaşabilsin diye trafiğe karşı tüm önlemleri aldık. Ramazan Bayramı’nda tatil boyunca Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak otoyol ve köprülerden ulaşımı ücretsiz hale getirildi.” dedi. Bakan Ahmet Arslan, ücretsiz “Alo 159” hattı sayesinde yol durumları ile alakalı bilgi alınabileceğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, diğer yönden, havaalanlarında da yoğun bir trafik beklendiklerini ifade ederek, dün itibariyle başlayarak 2 Temmuz’a kadar 7 büyük havaalanında 37 bin 600 uçak iniş ve kalkış yapmasının beklendiğini söyledi.

İSTANBUL’DA YOLLAR SERBERST

İstanbul’da öğle saatleriyle başlayan bayram trafiği yoğunluğu, iftar sonrası yerini bomboş yola bıraktı.
İstanbullular otomobilleri ile çıktığı yollarda öğlen saatleri itibari ile yoğunlaşan trafiğe sebebiyet vermişti. Yoğun trafik iftardan sonra yerini, sakinlik aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik programı ise yolun boş olduğunu gösteren yeşil ibaresi olduğu ve trafiğin standardın dışında yüzde 26'da olduğu gösterdi.