Bayram Dışında 1 Gün Tatil Yapan Arabistan'a Kral'dan Müjde!

Suudi Arabistan'da, Ramazan ve Kurban bayramı dışında tek bir gün tatili bulunuyorken Kral Selman'ın Ramazan Bayramı için verdiği 23 günlük tatil halk tarafında şaşkınlıkla karşılandı.

Bayram Dışında 1 Gün Tatil Yapan Arabistan'a Kral'dan Müjde!

Suudi Arabistan’dan gelen bilgilere göre, 16 Haziran Cuma günü başlayarak Ramazan Bayramı tatilini Kral Selman bin Abdulaziz'in isteği üstünde 9 Temmuz'da sona ermesi düşünülüyor.

İLK İŞ MESAİSİ 9 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ BAŞLAYACAK

Ülkenin kamuda çalışan devlet memurları ile askeri kurumlar arasında görev yapan personelin 23 gün süren bayram tatili süresinin sonrası ilk iş mesailerine 9 Temmuz Pazar günü başlayacağı ifade edildi.

KRAL SELMAN 16 GÜNLÜK TATİLE ONAY VERMİŞTİ

Çalışma Bakanlığı’nın ilk olarak 11 gün kabul ederek duyurduğu bayram tatili, Kral Selman Bin Abdulaziz tarafından daha önce de 5 gün uzatılarak 16 güne çıkarılmıştı. Bugün yayınladıkları kararname ile Kral Selman Bin Abdulaziz bu süreyi ikinci kez uzatmış oldu.

SUUDİ ARABİSTAN VATANDAŞLARI BAYRAM DIŞINDA 1 GÜNLÜK TATİLİ BULUNUYOR

Ramazan Bayramı ve ayrıca Kurban bayramları sırasında uzun süreli tatil yapan Suudi Arabistan vatandaşları, bu iki bayram dışında ise sadece ve sadece milli gün veya milli bayramı olan 23 Eylül'de bir günlük tatil kullanıyor.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri-->