Doğu Avrupa'nın en büyük seyahat acentesi Paravion'un sahip olduğu ve İspanyol GED Capital yatırım fonunun kontrolündeki Bavul.com, 8 Ağustos'tan itibaren istikrarsızlık ve güvenlik sorunları nedeniyle Türkiye'deki operasyonlarını kapatacağını duyurdu.

Öte yandan İnternet alışverişlerinde şok yenilikler gelmeye devam ediyor. E-ticaret kralı Amazon müşterilerine önce giyim ürünlerini evlerinde deneyip test ettikten, sonra aldıkları ürünün ücretini ödeyecekleri yeni bir sistem geliştirme üzerinde çalışılıyor.

Amazon’dan gerçekleştirilen yazılı duyuruda, müşteriler internet üstünden giyim, ayakkabı ve aksesuar bölümlerinden istedikleri en az üç ürünü seçebilecek.

Seçtikleri Ürünlerin kargoyla teslimatının sonunda müşteriler ürünleri test etmek için 7 gün süre tanınacak.

Müşteriler hoşlarına gitmeyen ürünleri geri gönderebilecek, sadece begendikleri giyisilerin parasını ödeyecek. Bu şekilde insanların giyim ürünlerini parası ödemeden önce denemeleri sağlanacak.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR DA VAR

bay, bayan, çocuk ve yaşlılar için 200 milyondan çok ürün bu yeni sistem dahilinde olacak. Dünyaca ünlü markaların ürünlerinden de seçim yapılabilecek.

Müşteriler siparişlerindeki ürünlerin 4  veya 4’ünü almaları halinde yüzde 10, 5 veya daha fazla ürünü beğenmeleri halinde ise yüzde 20 indirim sağlanacak.