Ramazan Bayramı’nda vatandaşların, ulaşım sorunu olmadan mezarlık ve akraba ziyaretlerine kolay sağlanması için, istedikleri yerlere rahatça ulaşabilmeleri adına EGO’ya bağlı otobüslerle ücretsiz yolcu taşıyacağını duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bayram süresince otobüslere kart basmadan bineceklerini açıkladı.

AREFE GÜNÜ MEZARLIKLARA KOLAY ULAŞIM

Gökçek, farklı olarak Başkentlilerin, arife gününden başlayarak mezarlıklara kolaylıkla ziyaret edebilmeleri amacıyla EGO otobüsleri tarafından seferler düzenleneceğini söyledi.

İSTANBUL, YÜZDE 50 İNDİRİMLİ ULAŞIM

Daha önce İstanbul'da Ramazan Bayramı günlerinde ulaşımın yüzde 50 indirimli sağlanacağını açıklanmıştı. Bu karara üzerine, otobüs, özel halk otobüsleri, metrobüs, tramvay, nostaljik tramvay, metro, füniküler ve şehir hatları vapurlarında uygulanacak yüzde 50 indirim, 25 Haziran Pazar günü saat 06:00´da başlayarak 27 Haziran Salı günü saat 24:00´e kadar geçerli olacağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından duyurulmuştu.

İZMİR, YÜZDE 50 İNDİRİMLİ ULAŞIM

Diğer yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi de bayram boyunca toplu ulaşım araçlarına binişlerde yüzde 50 indirim yaptığını ve mezarlıklara tahsis edilen araçlarda ise ulaşımın bedava olduğunu söylemişti.