Basın İlan Kurumu İstanbul, Sultanahmet'ten Cevizlibağ'a kiracı olarak taşındı. Basın İlan Kurumu Yenibosna’da 3 bin 555 metrekarelik arazi üzerinde İhlas Haber Ajansı ve Türk Medya’nın bitişiğine taşınarak kendine ait genel müdürlük binası inşa edecek.

GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI 3 BİN 555 METREKARE ARAZİYE YAPILACAK

Basın İlan Kurumu’nun 2 Haziran 2016'da taşınma kararı alarak 3 bin 117 metrekarelik araziye, hemen yanında bulunan ve hiçbir mülkiyete konu olmayan 438 metrekarelik tescil dışı bölge da eklenerek 3 bin 555 metrekarelik bölge elde edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, araziyi Basın İlan Kurumu alınca imar projesinin planında değişikliğe gidilerek 'prestijli alan' olarak belirlenen bölgeyi resmi kurum alanı ilan etti. 3 bin 555 metrekareye kurulacak olan Basın İlan Kurumu'nun Genel Müdürlük binası İhlas Haber Ajansı ve Türk Medya'nın yanına kurulacak.

7 BİN 110 METREKARELİK İNŞAAT YAPILACAK
 
Yüksek ölçekli projenin planın farklılaştırılmasının ardından ilçe belediyesi de alçak ölçekli projenin planın değiştirdi. Kabul edilen son imar projesinin planı değişikliği onay için gönderildiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde kabul edildi. Bu değişikliğin ardından tescil dışı alan ile 3 bin 555 metrekareye çıkan araziye 7 bin 110 metrekareye inşaat yapacak.