Başbakan Yıldırım Duyurdu! Bankalar Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Başbakan Binali Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde konut kredisi faizlerinin düşeceği müjdesini vermesinin ardından ilk indirim hamlesi Ziraat Bankası'ndan geldi. İşte Ziraat Bankası'nın yeni konut kredisi faiz oranları...

Başbakan Yıldırım Duyurdu! Bankalar Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Başbakan Binali Yıldırım, "Bankacılık sektöründen beklentilerimiz var. Türkiye yüksek faiz ve enflasyonu hak etmiyor. Yüksek faiz bankalar için iyi bir şey değilse faizleri indirin"dedi. Yıldırım, Ziraat Bankası ve diğer bankalar konut sektöründeki stokları azaltmak için kampanya başlatacağını da duyurdu.

İLK FAİZ İNDİREN ZİRAAT OLDU

Ziraat Bankası, 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde 10 yıla kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98'e düşürdü.

Yüzde 0,98'lik konut kredisi faiz oranı; 11 Mayıs'tan itibaren, 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde ve 10 yıla kadar olan vadelerde geçerli olacak.

Başbakan Binali Yıldırım, "Bankacılık sektöründen beklentilerimiz var. 

YARINDAN İTİBAREN GEÇERLİ

Ziraat Bankası'ndan 11.05.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL'ye kadar olan konut kredilerinde, 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık %0,98 olarak belirlemiştir" açıklaması yapıldı.

HALKBANK DA İNDİRİMLİ FAİZ ORANLARINI AÇIKLADI

Halkbank'tan kredi kullanmak isteyenler de 500 bin TL'ye kadar konut kredilerinde, 120 ay vade imkanıyla aylık yüzde 0,98 faiz imkânından yararlanabilecekler. 

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz