Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bakanlık Konferans Salonu'nda görüşmeler yaptı.

Hükümet olarak yatırımların özel sektörün yanında olarak bu taraflarca yapılmasını planladıklarını ifade eden Bakan Zeybekci, Başbakan Binali Yıldırım'ın ‘Artık laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyma vakti.’ sözlerini hatırlatarak, ihracatın genişlemeye katkısının yükseltilmesine yönelik açıklamalar yaptı.

Şimdiye kadar yanında olduğu için, yol arkadaşlığı ve cesaretinden dolayı teşekkür eden Zeybekci, ‘MÜSİAD bizim için 'hadi' dediğimizde 'neden, nereye' demeden yanımızda olan bir kuruluş. Sormadan bizimle birlikte olan bir kuruluş. Bunu her zaman gösterdi. Her ihanet girişiminde kayıtsız şartsız ülkenin, milletin, vatanın yanında bulunmasıyla bunu çok güzel ifade etti. Bizim için MÜSİAD bir yoldaştır. İlerleyen zamanlarda da birlikte güzel yürüyüşlere çıkacağız.’ dedi. MÜSİAD Genel Başkanı Kaan, yeni yönetim kurulu olarak yeni dönemde neler planladıklarına yönelik ekonomi kurmaylarıyla konuşmak için ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kaan, MÜSİAD'ın yeni dönemde büyüme için "İYİ" ismini verdikleri bir model yaptıklarını ifade ederek, ‘Bizim 'İYİ'miz imalat, yatırım ve ihracat.’ dedi.