Bakan Albayrak, Yeni Enflasyon Hedefini Belirledi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyonun tek haneli rakamlara gerilemesinin ardından sosyal medya hesabı twitter üzerinden bir açıklama gerçekleştirdi.

Bakan Albayrak, Yeni Enflasyon Hedefini Belirledi

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyonun tek haneli rakamlara gerilemesinin ardından sosyal medya hesabı twitter üzerinden bir açıklama gerçekleştirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Enflasyonla mücadelede büyük bir aşamayı geride bıraktık. Yeni hedef %5 seviyesine adım adım ilerlemek!' diye konuştu.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK'IN AÇIKLAMASI

"İlk gün hedeflerimizin başına yazdığımız enflasyonla mücadelede büyük bir aşamayı geride bıraktık. Ağustos ayındaki kur ataklarının ardından ekonomideki en önemli kazanımı sağladık. Ekim ayında %25 seviyesindeki TÜFE’de ve %45 seviyesindeki ÜFE’de tek haneyi yakaladık. Ekonomide arzu ettiğimiz seviyeye ulaşmak için şimdi yeni hedefimiz bu kazanımları koruyarak, enflasyonda %5 seviyesine adım adım ilerlemek. Enflasyonda ve cari dengedeki bu başarıyı, ekonominin tüm alanlarına taşıyacağız. Gece gündüz demeden çalışacak ve sonunda kazanacağız"

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri