Bakan Albayrak İstihdam Müjdesini Verdi!

Enerji Verimliliği Forumu'nda açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, "Konut dönüşümü ile ortalama 10 milyar dolarlık tasarruf potansiyeli mevcut. Bu ekosistemin ortasında konutu oturttuğumuz çok güçlü bir potansiyel var." dedi.

Bakan Albayrak İstihdam Müjdesini Verdi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji Verimliliği Forumu'nda önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Albayrak'ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

Ticaret savaşlarını yakından izliyoruz öyle değil mi? Daha rekabetçi özel sektöre ulaşma planlarımızdan bir tanesi olmalı. Sanayimize dağıtım şirketlerimize önemli oranda iş düşüyor. Konut dönüşümü ile ortalama 10 milyar dolarlık tasarruf potansiyelinden söz ediyoruz. Bu ekosisteminin ortasına konutu yerleştirdiğimiz çok güçlü bir potansiyel mevcut. Koordinasyonda bakanlığımızın yer aldığı enerji verimliliğinin olduğu firmalar Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) firmalarımızın artık bir dönüşüme girmesi gerek.

9 milyarlık dolarlık yatırımla amaçlanan 2033 yılına kadarki kazanım, ortalama 30.2 milyar dolar öngörülen unsur. Bu ortalama olarak 23.9 milyon ton petrol eş değeri bir enerji tasarrufu anlamına geliyor. Bununla birlikte, yüzde 14'e varan bir azaltım ortaya çıkıyor. Çevreci profile baktığımızda 66.6 milyon ton karbon emisyonu eşdeğerinde bir salınım azaltımı hedefine eşit. Yapılacak yan sanayi ve enstitü bakımında da 20'binden fazla bir istihdam.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR