Ekonomideki olumlu yükseliş, hükümetin tedbir ve teşvikleri, Avrpa Birliği ülkelerinin yanında Körfez, Yakındoğu ve Ortadoğu ülkelerinin Türkiye'ye ilgisini de yükseltti.

6 AYDA 1 MİLYAR DOLAR ARTIŞ

Avrupa Birliği ülkelerinden gelmiş yatırım girişi bu sene ocak-haziran döneminde geçen sene aynı dönemine göre yüzde 66,3 artışla 1,5 milyar dolardan 2,5 milyar dolara yükseldi.

Öte yandan Almanya Türkiye'ye yaptırım yapma propaganadaları yapmaya başladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu propagandaların tutmayacağını dünkü grup toplantısında açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında Ak Partililerin önünde önemli mesajlar aktardı.

Sözü Almanya'nın ekonomik yaptırım tehdidine getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde;

HEMEN EKONOMİ İLE BEL ALTI VURUYORLAR

Sizdeki hukuk da bizdeki guguk mu yahu ? Almanya ya da Amerika Birleşik Devletlerinde gerçekleşince suç sayılan faaliyet, Türkiye'de gerçekleşince neden hak, hukuk oluyor. Hemen işi ekonomi ile teşvik edip bel altı vurma ile gerçek tiynetlerini belli ediyorlar.

Batılılar istiyor ki Türkiye, onlar ne istiyorsa yerine getirsin. Kusura bakmasınlar artık öyle bir Türkiye yok.

SİZ KAYBEDERSİNİZ

Bizi maddi yatırımlarla tehdit etmeye kalkarsanız yanılırsınız. Siz kaybedersiniz. Türkiye'de 100 seneyi aşkın süredir yatırımı olan markalar var. Gayet de iyi kazanıyorlar.

ALMANYA'YA EKONOMİ DERSİ

Artık dünyada marka yok, markalar var. Alternatif marka geliyor. Artık dünya bunu yaşıyor.

Öte yandan "Mescid-i Aksa' ya dönük İsrail yönetiminin uyguladığı kısıtlamaların kabul edilemez olduğunu ifade eden Reis-i Cumhur Erdoğan, "Müslümanların ibadet hakkını yok sayan, Mescid- i Aksa'nın kutsiyetini ihlal eden bu adımlar gerilimi daha da tırmandırmaktır. İbadetlerini yapmaya gelen Müslümanları teröristlerle eş tutmak büyük bir akıl tutulmasıdır." şeklinde konuştu.