Atatürk Havalimanı'nın Yeni İşlevi Belli Oldu

İstanbul'da 3. Havalimanının çalışmaya başlamasıyla, Atatürk havalimanının ne durumda olacağı gündemde merak edilen bir konuydu. Bakan Ahmet Arslan bu konuya bir açıklık getirdi.

Atatürk Havalimanı'nın Yeni İşlevi Belli Oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Atatürk Havalimanı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 3. Havalimanının çalışmaya başlamasıyla, Atatürk havalimanının ne durumda olacağı gündemde merak edilen bir konuydu. Arslan bu konuya açılık getirerek, aynı uçuş koridorlarını kullanacaklarından dolayı iki havalimanının birlikte faaliyet göstermesinin söz konusu olmayacağını söyledi. Bununla birlikte yaklaşık 200 milyon yolcuya hizmet edeceklerinden dolayı Atatürk Havalimanına ihtiyaç kalmayacağını belirtti.

FUAR MERKEZİ OLARAK HİZMET VERECEK

Bakan Arslan açıklamasında ‘Önceden de belirttiğim gibi, Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Başbakanımızla görüşmelerimiz sonrasında burada kesinlikle bir yapılaşmanın söz konusu olmayacağı yönünde kararlar aldık. Çünkü vatandaşlarımız bunu çok önemsiyor. Bunun yanında İstanbul'a nefes aldıracak bir yer olarak hazırlanması, küçük uçakların, jetlerin uçabileceği, eğitim uçaklarının iniş yeri olarak sürdürülmesi düşünülüyor. Bir de çok sayıda terminalin olmasından dolayı buraların fuar merkezleri olarak hizmet vermesini düşünüyoruz. Çünkü fuar merkezleri ekonomiyi ayakta tutmak için önemli yerlerden birisidir. Dünya genelinde de ekonomiyi canlı tutmak için böyle yerler çok fazla görülüyor. Fuar merkezi olarak faaliyet göstermesi ülkemiz için ilave bir katma değer meydana getirecek.’ dedi.


Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri