Akaryakıt fiyatları, petrol fiyatlarına paralel olarak düşüşünü devam ediyor. Geride bıraktığımız hafta Cuma günü gelen son 16 kuruşluk indirimin ardından bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 15 kuruşluk yeni bir indirim daha oldu. İndirim, pompalara bu gece yarısından itibaren yansıyacak ve son indirimle beraber benzinde yapılan indirimlerin toplamı 89 kuruş olacak. Motorinde de 23 kuruş indirim yapılacak.

Kasım ayının başından itibaren küresel ekonomilerdeki daralmanın ortaya çıkardığı düşük talep beklentisi, petrol fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı meydana getirdi.

Aynı zamanda Viyana'da 6 Aralık tarihinde yapılacak Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısında tarafların üretimde yeterli kesintiye gitmemesinin de fiyatları düşürebileceği ifade ediliyor.

Pompalara bu gece yarısından itibaren yansıyacak ve son indirimle beraber benzinde yapılan indirimlerin toplamı 89 kuruşu bulacak.

15 kuruşluk indirimle Ankara'da ortalama 6,34 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,19 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,23 liradan 6,08 liraya, İzmir'de 6,33 liradan 6,18 liraya düşecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti sebebi ile şirketler ve şehirlere göre küçük farklılıklar gösteriyor.

Motorinde de 23 kuruş indirim yapılacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.