Son zamanlarda Apple'ın araçların üzerinde çok durması farklı şekillerde yorumlandı. Çoğu tahminci firmanın otomobil imal etmesini bekliyordu. Fakat firmanın odağını geçtiğimiz sene tasarladığı düşünülüyor.

6,7 TRİLYON DOLARA ULAŞMASI BEKLENİYOR

Sürücüsüz araç teknolojileri, otomotiv dünyasını geliştiriyor. McKinsey & CO'ya göre, 2030 yılına kadar piyasanın 6,7 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Böyle geniş bir sektörde, teknoloji firmaları da otomobil dünyasına geliyorlar ya da iki tarafa dönük çeşitli satın almalar ve işbirlikleri görüyoruz.

BİN MÜHENDİS BİR GÖREVDE EL BİRLİĞİ YAPTI

Apple, 2014'te kurduğu bin mühendislik takımıyla otomobil projesine başladı. Project Titan isimli çalışmanın başına 2016 senesinde eski bir Apple çalışanı olan Bob Mansfield geçti.

PROJECT TİTAN HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Project Titan ile ilgili bilgi veren bir kaynak, San Fransisko'nun Bay bölgesinde en az bir senedir 6 adet taşıtın test edildiğini söyledi.
Tim Cook, Bloomberg'deki açıklamasında, "Burada ciddi bir gelişim fırsatı yatıyor. Sürücüsüz otomobiller, elektrikli taşıtlar ve sürüş paylaşım gibi üç değişim vektörü, aynı zamanda yaşamımızı farklılaştırıyor." dedi ve şirketin sürücüsüz teknolojisiyle ne zaman karşılaşacağımız konusunda ise şöyle dedi: Ürün bakış açısıyla ne yapacağımızı hakkında konuşmamız mümkün değil.