Uluslararası en büyük mobilya ve düzen alışveriş zinciri olarak tanınan IKEA, sanal gerçek gözlüğü yani VR teknolojisi ile yaşamımıza katılmaya başlaması ile beraber alınan mobilyaları IKEA mağazaya gitmeden görme fırsatını sağlayacak sanal gerçeklik gözlüğü programı güncellemesi fakat sanal gerçeklik gölüğü programları ciddi anlamda pek de beklenildiği ilgi ile karşılaşmadı. Göremediği ilgi açısından bir zaman sonra IKEA programı unutulmuştu.

KAMERA SAYESİNDE GÖZLEMLENEBİLECEK

Yayılan habere göre şimdilerde IKEA Dijital Inovasyon Yöneticisi Michael Valdsgaard'ın bildirisinde, IKEA sanal gerçeklik gözlüğü VR teknolojisini tarihin tozlu sayfalarından kaldırarak bu kezde Apple firması ile ortaklaşa güncellenen bir yükseltilmiş gerçeklik uygulaması ile müşterilere sunacağını açıkladı.

MAĞAZAYA GİTMEDEN GÖRME FIRSATI

Bu uygulama ile IKEA müşteriye ürünü 'sanal' alanlarda göstermek yerine kamera yardımı ile evlerinde oturarak nasıl duracağı ve göründüğünü üç boyutlu şekilde görebilecek.

GENELLİKLE BÜYÜK EŞYALAR İÇİN KULLANILACAK

Genellikle büyük eşyaların gözlemlenebilmesi amacıyla daha rahat işleyecek sistemin IKEA bu sayede müşteriye satın almamasından önce güzel ve reel bir katalog sunması bekleniyor.