Antalya'da bulunan Lara sahili 49 seneliğine tahsisli toplam 98 bin 416 metrekare genişliği ile iki ayrı bölge üstünde inşa edilen Kervansaray Otel, Alman AAREAL Bank'a kredi borcu yüzünden İstanbul 10. İcra Müdürlüğü'nün isteği ile üstünde geçtiğimiz mayıs ayı itibari ile ihaleyle satışa çıkartıldığı bildirilmişti. 318 milyon 200 bin Türk Lirası muhammen bedel talep edilen 5 yıldızlı otele ilk ihale sırasında teklif sunan olmadığından dolayı satış gerçekleştirilemedi.

İHALENİN KATILANI OLMADI

İki ayrı arsa üstüne inşası tamamlanan otel yeniden satışa çıkarıldığı duyuruldu. Borçlu ve alacaklıların avukatları katılarak ihale sırasında otelin ana binasının yer aldığı 39 bin 26 metre kare genişliğinde ki tesis amacıyla 159 milyon 120 bin TL olarak satışa çıkartıldığı duyuruldu. Fakat ihalenin katılanı bulunmadı. Sonradan 63 bin 390 metrekare genişliğindeki otelin bahçesindeki tesislerin 46 milyon 495 bin TL’den satış ihalesi yapıldı.

BİNİN ÜZERİNDE YATAK KAPASİTESİ BULUNUYOR

Bu ihaleye de katılan olmayınca her iki tesise de istekli çıkarılmadığından dolayı satış işlemi için düşürülmesine karar verildiğini açıklandı. 12 ay açık olan işletmenin bin 120 yatak alacak şekilde olduğu, bayram sebebi ile de doluluk seviyesi çok yüksek olduğu bildirildi.