Antalya Valisi Münir Karaloğlu yaptığı açıklamada, kentteki turizm sayesinde  bu sezonun çok iyi geçirildiğini, geçtiğimiz seneye göre de gelen turist rakamlarında önemli yükselme kaydedildiği belirlendi. Turizmin baş şehri olarak anılan Antalya'ya yeni tesislerin inşa edildiğini ifade eden Münir Karaloğlu, Rusya pazarının çok iyi gittiği, Avrupa devletlerinin de turistler için kenti ziyaret gerçekleştirmesini anlatmış oldu.

12 MİLYON TURİST AĞIRLADI

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı da 12 milyonu geçen ve daha fazla turisti ağırlamış olan Antalya'nın uluslararası en fazla ziyarete gelinen kentler arasında sıralamanın on birinci olduğunu belirtti.

Kentin tanıtımı içinde pek çok devletin gezdiğini söyleyen Münir Karaloğlu, Antalya'daki oteller de bulunan hizmetten memnun olduğunu belirtti. Münir Karaloğlu, şu açıklamaları verdi: "Turizm altyapısı, hizmet kalitesi, bu iş alanında çalışmakta olan yetişmiş insan gücü ise kalitesi sayesinde Antalya ile yarışabilecek dünyada çok fazla bölge olduğunu düşünmekteyim.” dedi.

Münir Karaloğlu, turizmi havaalanı ile otel aralarında olmaktan çıkararak, alternatif turizm yerleri, şehrin tarihi, kültürel dokusu ile buluşturulmak gerekliliğini söylüyoruz.