ASO, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni seçilen yönetim kurulu Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle bir araya geldi.
Türk otomobiline yeni yatırımlara kadar pek çok konu hakkında ele alınıyor ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mevlüt Açıkgöz yerli otomobil imalatı hakkında "Sanayi, ticareti odalarında içinde olduğu, dışarıdan müteşebbislerin de yer aldığı bir sermaye yapısında bu işe girmeyi düşünüyoruz. Burada top TOBB'da, ne yapacak ilerleyen zamanda tanık olacağız." değerlendirmede bulundu.

“DAMIZLIK GETİRTİP MUTLAKA BURADA ÜRETMELİYİZ”

Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nedim Durukan, gıda ürünlerinin iç piyasadaki gümrük vergilerinin sıfırlanması konusunda, şu yorumlarda bulundu:
“Bir süre sonra ithal ürünler geldiği sürece köylülerimiz bunları üretmek için başlamak istedik ve başladık. Daha sonra zararı gördük. Ücretler artınca bir sene sonra üretileceğini ve ücretlerin kendi kendine azalacağını düşünüyorum. Aynı şey et içinde geçerli. Damızlık hayvan getirip, mutlaka burada üretimi sağlamamız gerekmekte." diye konuştu.

"BİR ORTAKLIK KURARAK YERLİ OTOMOBİL ÜRETEBİLİRİZ”

Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mevlüt Açıkgöz de yerli otomobil imalatı için yapabilecekleri katkıyla alakalı, "Tek başına yatırım rakamları ürkütüyor. Çok seri gelişen bir teknoloji. TOBB'un liderliğinde bir ortak iş ortaklığı grubu, sermaye yapısı oluşturularak el birliğiyle bu işi yaparız.”