Vergi beyannamesini aşırı gizli tutarak sır gibi saklayan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, kendinin istemesi üzerine kazancını basın mensuplarıyla paylaştı. Başkan Donald Trump'ın firmaları Ocak 2016 - Nisan 2017 tarihi arasında 596 milyon dolar kazanç olduğu ve kasasına kattığını açıkladı. Emlak imparatoru Başkan Donald Trump, kazancının yüzde 50'sini golf spor tesislerinden kazanarak servetini büyüttü.

SENELİK GELİRİ 1.4 MİLYAR DOLAR

Bu golf sporu tesislerinden en çok kazanç getireni Florida'daki "Mar-a-Lago" isimli kulüp yer aldı. Başkan Donald Trump'ın başkan seçilmesinden sonra aylıkları 100 bin dolardan 200 bin dolara çıkaran kulüp, cebine 37.2 milyon dolar kazanç elde etti. Başkan Donald Trump'ın toplam mal varlığı ise 1.4 milyar dolar olarak gösteriliyor. Fakat birçok gayrimenkul için en düşük ücretlerin kullanıldığı, piyasa değerlerinin daha fazla olduğu söylendi. 

315 MİLYON DOLARLIK BORÇ

Başkan Donald Trump'ın firmalarının toplam en düşük 315 milyon dolar borcu bulunduğu söylendi.

SAHALRIN TOPLAM DEĞERİ 366.6 MİLYAR DOLAR

Forbes’in Başkan Donald Trump’a New York’taki binalarının değeri 2.18 milyar dolar. Başkan Donald Trump’ın ABD, İskoçya ve İrlanda’da olmak üzere toplam 13 tane golf sahası bulunuyor.  Bu sahaların değeri 366.6 milyar dolar.