Altının Onsu 1.830 Dolara Gerileyecek!

30 Eylül ve 10 Ekim tarihli vadeli kontratları, altın satışıyla kapatma operasyonları, altının onsunu 1.830 dolara indirecek.

Altının Onsu 1.830 Dolara Gerileyecek!

Haber365Özel-Ekonomi Servisi

İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk, vadeli kontratların satışının Eylül sonuna, hatta 10 Ekim’e dek süreceğini belirterek, 1.830 dolara gerileyeceğini, buradaki desteği kırarsa, 1800 doları göreceğini belirtiyor.

Pandeminin ilk açıklandığı, Mart ayında da aynı tablonun görüldüğünü kaydeden, Yıldırımtürk, ‘Zaten tüm yatırım araçları birden yükselip, düşüyor. ABD’deki büyük fonlar, paranın bir kısmını kaldıraçlı işlemlere yatırıyor, kalanı ise vadesi geldiğinde yapıyor.' dedi. (Ağustos’ta ABD’de altın yükselirken, içeride ise geri çekilmişti)

30 EYLÜL VE 10 EKİM’E KADAR YOĞUN ALTIN SATIŞI VAR

Fondaki paraları ya yatıracak, ya da satarak zarar edecekler.’ Sözleriyle vadeli kontratların, altın satılarak kapatıldığı yaklaşımına katıldı. 

Pandeminin açıklandığı Mart’ta da aynı tablo görülmüş, hisse senetlerinin karşılığı için yoğun biçimde, ay sonuna hatta yeni ayın 10’a kadar altın satışının yaşandığı gözlemlenmişti. Yıldırımtürk, aynı tablonun burada da yineleneceğini kaydetti.

ALTIN, 1.830- 1.800 DOLARA GERİLEYEBİLİR

Yıldırımtürk, altının 1.830 dolara gerileyeceğini, bu seviyeleri aşağı kırarsa,  1.800 dolarların görüleceğini belirtti.

 Altının düşeceği bu seviyelerde en çok 1,5 ay kalacağını kaydeden Yıldırımtürk, buradan altın alımı tavsiyesinde bulunuyor.

ABD seçimlerini bahane edenlerin, fiyatı yukarı çekerek satacağını söylüyor. Altının bu kez de, 1,5 aylık sürenin sonunda, yükselerek, 1.860- 1.950 dolar ve sene sonunda 2.150 dolar seviyesini göreceğini kaydetti.

AŞI BULUNURSA ALTIN 150 DOLAR GERİLEYECEK

 Yıldırımtürk, bu süreçte, aşının bulunup, DSÖ’nün de, aşıyı onaylaması ile  bulunduğu seviyeden 150 dolarlık sert bir düşüş yaşayacağı tespitini yaptı.

 AŞIYLA, ALTININ YÖNÜ NE OLUR!

Yıldırımtürk, aşının bulunmasından sonra, söz gelimi altın 1.950 dolar ise 150 dolar gerileyerek, 1.800 dolara düşeceğini belirtirken, düşüşün o noktadan sonra devam etmeyeceğine işaret etti.

 PANDEMİDEN SONRA EKONOMİ, 2-3 YILDA TOPARLANIR

Pandemi sonrası, ekonominin toparlanması için 2-3 yıllık bir süreye ihtiyaç olacağı saptamasını yapan Yıldırımtürk, bu sürede altının yükselmek için raflardan eski dosyaları indireceğini belirterek, “Dijital paraya geçiş, jeo stratejik gerginlikler ve belirsizlikler masada olacak ve buradan da, altının tekrar yükselişe geçecek.’ diyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR