Altının Dalgalanmadan Sonra Yönü 2.100 Dolar

Haber365ÖZEL-Ekonomi Servisi Aşının bulunmasının altın fiyatlarını 150 dolar düşürmesi beklenirken, hemen akabinde raftan indirilecek dosyalarla, değeri azalan ulusal paraların etkisiyle altın bu kez de 2.100 dolara çıkacak.

Altının Dalgalanmadan Sonra Yönü 2.100 Dolar

Haber365ÖZEL-Ekonomi Servisi

ABD Merkez Bankası’nın (FED) toplantısı, her ne kadar piyasaya uyumlu olduysa da, ek bir para çıkacak mı, diye altın yükselmişti. Bu yükselişin hazmetme süreci halen de devam ediyor.

FED’in 2023 yılına kadar fazileri sabit bırakacağı mesajı da, piyasaları rahatlattı. Altın, 10 yıllık tahvil seyirlerini ve doların zayıf seyrini izliyordu ki, doların Euro karşısında güçlendiği gördük.


ABD-ÇİN TİCARET SAVAŞI ALTINI AŞAĞI ÇEKİYOR
İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk, bugünde Asya piyasalarında toparlanma sürecinin devam ettiğini belirtti.

Yıldırımtürk, Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşlarının doları aşağı çektiğini kaydetti.

ALTINDA DESTEK 1900- DİRENÇ 1950 DOLAR
Yıldırımtürk, altında 1900 doların destek ve yükselişte de direncin 1950 dolar seviyesinde olduğunu, bunun dışındaki seviyelerinse köpük olacağını vurguladı.


ABD odaklı altın fonlarında dalgalanmanın etkili olacağını belirten Yıldırımtürk, ‘Ancak aşının bulunmasıyla geçici olarak 150 dolarlık bir düşüş olacaktır.’ dedi.


PANDEMİDEN SONRA, DOSYALAR RAFTAN İNECEK!
Yıldırımtürk’e göre, hemen akabinde raftan dosyaların indirilerek, uluslararası para birimine olan güvenin, tekrar azalması ve ABD’de tartışılan seçim etkisiyle de, altının 2 bin-2.100 dolar seviyelerine çıkacak.

İLİşKİLİ HABERLER

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR