Altın, Yılsonunda Yeni Rekorunu Kıracak!

Türkiye'de üst üste 3. gün de, düşen altının yılsonunda yükselmesi bekleniyor. Türkiye'de onsu, 1874 doları gören altının, 2021'de 2.275 dolarla yeni rekorunu kıracağı hesaplanıyor.

Altın, Yılsonunda Yeni Rekorunu Kıracak!

Haber365Özel-Ekonomi Servisi

Altın Türkiye’de, haftanın ilk üç günü itibariyle de düştü. Küresel piyasaların etkisiyle, yüzde -1,78’lik kayıpla, 1874 doları gören altın yatırımcısını şaşırttı.

Küresel piyasalar ise güçlü doları, altındaki düşüşe bahane etti.

ALTIN, ABD SEÇİMİ VE FED'LE YÜKSELECEK!

Dünyada, Kovid-19 pandemisinin yükselişe geçtiği bir dönemde, kimi ekonomistler, finansman fırtınası beklerken, FED, 2023’e kadar piyasaların toparlanması için faizi sabit tutma kararı aldı. Küresel piyasalarda, ABD-Çin ticaret gerilimi devam ederken, gözler, kasım ayında ABD’de yapılacak başkanlık seçimlerinde olacak.

CITIGROUP: 2020 SONUNA DEK ALTIN REKORA GİDEBİLİR!

Böyle bir tabloda, Citigroup, altının yılsonuna kadar rekora tırmanabileceğini kaydetti.

ABD’deki seçim riskinden dolayı, 2020 yılı dördüncü çeyrekte, önceki zirvesini de geçerek, yeni rekorunu kırmasını bekliyor.

Analizde, küresel fiyatların, ABD’deki başkanlık seçimlerini olması gerekenden, daha az fiyatladığı gerekçesiyle, dördüncü çeyreğin sonunda hızlı bir artışa işaret etti.

2021'DE ALTIN 2.275 DOLARLA REKOR KIRACAK

Rapor, FED’in 2023 yılına kadar faizleri sabit bırakmasının, altını orta vadede kuvvetli bir ihtimalle yükselteceği projeksiyonu yapıldı.

Çalışmaya göre, 2021’de altının onsunun, 2 bin 275 dolara yükseleceği kaydedildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR