Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatı 231.70TL’den satılırken altının gramı ise 141.11 TL’den satılıyor. Spot altının ONS’u ise 1252.12 dolar olarak güne başladı.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altın Gram: 141,11 TL
Cumhuriyet altını: 955,67 TL
Tam altım: 953,28 TL
Yarım altın: 463.41 TL
Çeyrek altın: 231,70 TL

ALTIN, GELİRİNİ KORUMA ALTINA ALDI

Altın, petroldeki düşüşle beraber Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası`nın faiz yükseltmesiyle alakalı olarak düşüncesinden etkilemesi ile gelirini koruma altına aldı.
Altın ücretleri, Petrol ücretlerinde bu hafta izlenen sert gerilemenin Fed’in bu sene diğer bir faiz yükseltmeye daha gitme düşüncesi hakkında piyasayı yeniden yorumlar çıkmasına sevk etti.

YATIRIMCILAR ÇEYREK ALTINDAN GÖZÜNÜ ALAMIYOR

Çeyrek altın fiyatları Türkiye’de altın yatırımı için herkesin incelediği ücretlerden biri. Yani çeyrek altın sosyal hayatta da kendine yer edinmiştir. Bebek ziyareti için alınır; nişanlarda, düğünlerde, sünnetlerde takılır, altın günlerinde alınıyor ve bunların dışında pek çok farklı nedenlerden hediye olarak verilebiliyor. Türkiye’de altın fiyatları ons, gram, cumhuriyet, tam, Reşat gibi birimlerle telaffuz ediliyor bunlardan çeyrek altın en çok merak edilen ve takip edeni olan söylenebilir. Çeyrek altın fiyatlarının çok arttığı zamanlarda ise gram altına olan ilgi ve istek çoğalmaktadır.