Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatı 232.54 TL’den satılırken altının gramı ise 141.82 TL’den satılıyor. Spot altının ONS’u ise 1257.40 dolar olarak güne başladı.

ALTIN FİYATLARI ŞÖYLE

Altın Gram: 141,82 TL
Cumhuriyet altını: 956,28 TL
Tam altım: 953,88 TL
Yarım altın: 465.082 TL
Çeyrek altın: 232,54 TL

FED’İN FAİZ YÜKSELTMESİ PİYASALARIN YÜKSELME DÜŞÜNCESİNİ ARTIRDI

Altın, petroldeki düşüşle beraber Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası`nın faiz yükseltmesiyle alakalı olarak düşüncesinden etkilemesi ile gelirini koruma altına aldı.
Altın ücretleri, Petrol ücretlerinde bu hafta izlenen sert gerilemenin Fed’in bu sene diğer bir faiz yükseltmeye daha gitme düşüncesi hakkında piyasayı yeniden yorumlar çıkmasına sevk etti.

ÇEYREK ALTIN 226 TL

Çeyrek altın fiyatları Türkiye’de altın yatırımı için herkesin incelediği ücretlerden biri. Yani çeyrek altın sosyal hayatta da kendine yer edinmiştir. Bebek ziyareti için alınır; nişanlarda, düğünlerde, sünnetlerde takılır, altın günlerinde alınıyor ve bunların dışında pek çok farklı nedenlerden hediye olarak verilebiliyor.

FİYATLAR ARTINCA GRAM ALTINA İLGİ ARTIYOR

Türkiye’de altın fiyatları ons, gram, cumhuriyet, tam, Reşat gibi birimlerle telaffuz ediliyor bunlardan çeyrek altın en çok merak edilen ve takip edeni olan söylenebilir. Çeyrek altın fiyatlarının çok arttığı zamanlarda ise gram altına olan ilgi ve istek çoğalmaktadır.