Altın Fiyatları Ne Kadar ? Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu ? 17 Ocak Güncel Altın Fiyatları

Gündeme göre hareket yönünü değiştiren altının gram fiyatı 293 TL dolaylarında seyrediyor. Ülkemizde altın geleneksel hediyeleşme aracı olarak da kullanıldığı için sıklıkla yatırımda da tercih ediliyor.

Altın Fiyatları Ne Kadar ? Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu ? 17 Ocak Güncel Altın Fiyatları

17 Ocak Güncel Altın Fiyatları

Döviz fiyatları ile birlikte bir aşağı bir yukarı yön değiştiren altın fiyatlarında bir miktar düşüş gözleniyor. Yaşanan düşüşü iyi değerlendirmek isteyenler , “Çeyrek altın ne kadar? Gram altın kaç lira?” aramaları yapıyor. İşte günün altın fiyatları…

ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altın: 477,88 Lira

Yarım altın: 955,75 Lira

Gram altın: 293 Lira

Cumhuriyet altını: 1.965,00

DÜNYA PİYASALARINDA SON DURUM

ABD ve Çin ticaret anlaşmasının ardından Uluslararası Enerji Ajansı´ndan (IEA) gelen yeni öngörülerle petrol fiyatları yükseldi.

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) aylık raporunda OPEC (Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü) üyesi olmayan ülkelerin petrol üretiminin 2020´de günlük 2.1 milyon varil artacağını öngördü.

Bunun yanında piyasalardaki ticari belirsizliğin hafiflemesiyle Türkiye´de de petrol fiyatlarını belirlemede ölçüt olarak kullanılan Brent ham petrolü yüzde 0.66 artışla 64.42 dolara, ABD hafif petrolü de yüzde 0.59 artışla 58.15 dolara yükseldi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR