Altın Fiyatları Ne Kadar ? Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu ? 1 Ocak 2020 Güncel Altın Fiyatları

Geçtiğimiz yıl yaptırımcısını yüzünü güldüren altın 2020 yılına yükselişle giriş yaptı. Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 291,20 lira oldu. Peki, altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek altın ne kadar?

Altın Fiyatları Ne Kadar ? Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu ? 1 Ocak 2020 Güncel Altın Fiyatları

Ülkemizde yaşanan olaylarla birlikte bir aşağı bir yukarı yön değiştiren altın fiyatları sıkça değiştiği için altın almak isteyenler başta çeyrek altın olmak üzere, gram altın ve yarım altın fiyatlarını araştırıyor. İşte güncel altın fiyatları…

ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altın: 474 Lira

Yarım altın: 947 Lira

Gram altın: 291 Lira

Cumhuriyet Ata lira: bin 939 lira

Tam altın: Bin 894 Lira

ALTIN 2019 YILINDA YATIRIMCININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Denizli Sarraf ve Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım, 2019 yılında yatırımcısının yüzünü güldüren altının 2020 yılında da yatırımda en güvenli limanlardan birisi olduğunu kaydederek, satışların ise kredi kartına getirilen 8 taksit imkanı ile hızlandığını kaydetti.

Altın satışları ve fiyatları konusunda İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Başkan Yıldırım, güvenli liman olarak nitelendirilen altın fiyatlarının yeniden yükselişe geçtiğini anlatarak, yükselişin nedenini döviz fiyatlarındaki artışı gösterdi.

Yıldırım, 2020 yılında da fiyatlarda yükselişin devam edebileceği sinyalini verdi. 2020 yılında altının gramının 350 TL seviyelerine kadar çıkabileceğini öne süren Başkan Yıldırım, “Doların 5.90 civarına yaklaşması aynı zamanda dünyada ons fiyatının yükselmesiyle beraber Türkiye’de de altın fiyatları hızla artmaya başladı. Zaten öngörümüz de o yöndeydi. 2019’un sonuna doğru altın fiyatlarının tekrar yükselişe geçeceği, 2020'den itibaren de yine yükseliş olarak devam edeceğini öngörmüştük ve öngörülerimiz doğrultusunda devam ediyor” dedi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR