Altın Düşüş Trendinde!

Beklenen düşüşünü, olağanüstü gelişmelerle erteleyen, ons altın, düşüş trendine girdi. Altın, önce 1.885'e ve nihayetinde, 1.820 dolara kadar gerileyecek!

Altın Düşüş Trendinde!

Haber365Özel-EkoAnaliz

Altın, ABD’deki mali canlanma paketi umuduyla, küresel piyasalarda olduğu gibi Türkiye’de de yükselişteydi.

Hatta, 21 Ekim’de kritik, 1.921 direncini de bir ara yukarı kırıp, o seviyelerden geri dönmüştü.

 

HABER365 DÜŞÜŞÜ DAHA ÖNCEDEN BİLDİRMİŞTİ

Haber365 Ekonomi Servisi, yaptığı analizde, altının teknik hareketini yaptığını ve düşüşe geçeceği bilgisini, birkaç kez verdik.

Türkiye’de altının hareketinde, ABD’deki canlanma paketi dışında, 22 Ekim’de, Merkez’in faiz artırım kararı da etkiliydi.

Piyasaların, faiz artırımına kesin gözüyle baksa da, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) piyasaları şaşırtarak, faizi değiştirmedi.

Faizin, en az 150-200 baz puan yükselmesi bekleniyordu. Böylece, dolar düşecek, altın ise çıkışını sürdürecekti.

ALTIN İKİ ÇAPASINI DA YİTİRDİ!

Faiz değişmeyince, altın gözünü, ABD’den gelecek teşvik paketine dikti.

Dün, Trump’ın geçirmeye çalıştığı 500 milyar dolarlık paket, Demokratların çoğunlukta olduğu, Temsilciler Meclisi’nden geçememişti.

Paketin, ABD’deki 3 Kasım seçimlerinden önce çıkabilme olasılığının düşmesiyle birlikte, altın, Türkiye’de de gerileme trendine girdi.

ALTININ YÖNÜ NE OLACAK?

Peki bundan sonra altının yönü ne olacak?

Ons altının ilk durağı 1.885 dolar. Bu seviyedeki desteği kırarsa, 1.820 dolara kadar hızlı bir düşüş izleyeceğiz. Yani altın tam bir düşüş rallisi yaşayacak.

ABD’deki seçimlerden sonraysa, raflardan inen dosyaların etkisi ile bu kez de hızlı bir çıkışla, ons altın 2.225 dolara kadar çıkacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR