Dolar kurunda yaşanan düşüşlerin etkisiyle dün satıcılı bir durum izleyen altının gram fiyatı günü önceki kapanışa göre yüzde 0,08 azalışla 174,8 liradan bitirdi.

Altının gram fiyatı, bugüne düşüşle başlamasının akabinde önceki kapanışa göre yüzde 0,7 azalış göstererek 173,6 liradan işlem görüyor.

Kapalıçarşı'da bu gün çeyrek altın 286 lira, Cumhuriyet altını da 1.164 liradan satılıyor.

Küresel piyasaların tamamında değer kazanan doların etkisiyle satıcılı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise 1324 dolar civarında işlem görüyor.

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasalara göre dolar 4,07'nin üzerinde, euro 5 liranın altındaki seviyelerde işlem görmeye devam ediyor.

Piyasaların şu anda gözü kulağı Merkez Bankası'nın bugün vereceği faiz kararına çevrildi. Merkez Bankası'nın faiz oranında artışa gitmesi bekleniyor. Merkez Bankası’nın kararı saat 14.00'te açıklanacak.

Kritik açıklama öncesinde bankalararası piyasalara göre dolar/TL 4,07'nin üzerinde seyrediyor. Euro/TL ise 5 liranın altında hareket ediyor.

Analistler açıklamalarına göre, teknik açıdan dolar/TL'de 4,00 seviyesinin psikolojik destek, 4,10 seviyesinin direnç konumunda bulunduğunu belirtti.

Küresel piyasalarda ise dolar, ABD'nin 10 yıl vadeli Hazine tahvil getirisinin yüzde 3'ü aşarak 2014 başlarından bu yana en yüksek seviyeyi görmesinin sonucunda ise dün gördüğü dört ayın zirvesine yaklaştı. Dolar endeksi 91.016'ya kadar ilerlerken 12 Ocak'tan bu yana en yüksek seviyeye çıktıktan kısa bir süre sonra geri çekildi. Dolar 90.844'te bulunuyor.

 Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın