Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS)'nın yaptığı açıklamaya göre, hem benzin fiyatlarında hem de motorin fiyatlarında bu gece yarısından sonra indirime gidilecek. PÜİS tararfından yapılan açıklama şu şekilde:

"Rafineri çıkış fiyatlarında indirim beklendiği için 02 Haziran 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzin grubunda 13 veya 14 kuruş, motorin grubunda ise 15 veya 16 kuruş civarı indirim beklenmektedir."

Yapılan indirimden sonra İstanbul'daki benzin fiyatlarının 5.23 TL'den 5.09 TL'ye, motorin fiyatlarının ise 4.55 TL'den 4.39 TL'ye gerilemesi hedefleniyor.

Fiyatlar bazı ilçelere ve akaryakıt firmalarına göre değişiklikler içerebiliyor.

EKONOMİ POLİTİKALARI İNDİRİMDE ETKİLİ

Türkiye son yıllarda yaşadığı darbe girişimine seçimlere rağmen yükselen istikrarını sürdürmeye devam ediyor. 15 Temmuz darbe sürecinin Reis-i Cumhur Erdoğan ve milletimiz sayesinde atlatılması faiz lobilerinin oyunlarına rağmen ekonominin sekteye uğramaması halka tüketim fiyatları konusunda yansımadı. Faiz lobilerinin dolar ve euroda oynamaya çalıştığı oyunda tutmadı ve dolar ve euro tekrar eski fiyatlarına geri döndü.

Ekonomik politikaların bu denli iyi uygulanması da istikrarda da etkili oluyor. Ve istikrarın sürmesi fiyat indirimlerinede gidilmesinde bir sorun yaratmıyor.