Bu senenin ilk çeyreğinde yüzde 5’lik büyüme ile Avrupa Birliği ile OECD ortalamasına iki katından fazla büyüyerek Ülkemizdeki, orta sınıf vatandaşları tuzaktan kurtarıp bir üst lige yükseltecek uygulamanın detayları kesinleşiyor.

UYGULAMA KAPSAMIN 5 DEV ENDÜSTRİ ALANI OLUŞTURACAK

Uygulamanın doğrultusunda 5 dev endüstri alanı oluşturulacağının altını çizdi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, her bir alanın 40 - 50 milyar lira, toplam ise senelik olarak aşağı yukarı 250 milyar TL ciroları çıkarılacağını belirtti. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, sözü edilen konu hakkında bölgeler ile petro - kimya ve araç gibi dev iş sahalarının yatırım yapılacağını vurguladı.

TRABZON’DA DENİZ DOLDURULACAK

Ülkemizin sıçrama yapabilmesi için büyük ekonomik bölgelere ihtiyacı olduğunun altını çizen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ifadelerine şöyle devam etti: "Bunlardan biri Trabzon. Orada denizi doldurmak istemekteyiz. Birisi Batı Karadeniz'de Karasu, Filyos, diğeri Kuzey Ege'de Menemen, Aliağa olmalı. Biri Güney Marmara'da Bandırma bunun nedeni ise Marmara'nın kuzeyi dolu. Biri de Adana ve Mersin'de bulunacak." dedi.